Місцеві вибори

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ЖОВТНІ 2016 РОКУ

У жовтні 2016 року індекс споживчих цін (ІСЦ) по області становив 103,1%, по Україні – 102,8%.

Слід відмітити, що на споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,7%. Серед продуктів харчування найбільше – на 48,3% – зросли ціни на яйця. На 5,1%–0,4% подорожчали овочі, масло вершкове, молоко та молочна продукція, м’ясо птиці, рис, риба та продукти з риби, цукор. Водночас, на 7,2% подешевшали крупи гречані, на 5,3%–0,1% стали коштувати менше фрукти, м'ясо свиней, олія оливкова та соняшникова.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг у жовтні п.р. відбулося суттєве підвищення тарифів на опалення (52,2%). Крім цього, подорожчали одяг і взуття, збільшилася вартість медичних та діагностичних послуг, вартість навчання у середніх навчальних закладах, зросли ціни на побутову техніку, паливо та мастила.

Разом з тим, став коштувати менше проїзд у залізничному пасажирському транспорті, подешевшали аудіотехніка, фотоапаратура та обладнання для обробки інформації.

16.11.16