Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ВЕРЕСНІ 2014 РОКУ

У вересні 2014р. індекс споживчих цін по області, як і по країні в цілому,  становив 102,9%, з початку року (база – грудень 2013р.) – 116,1%, по Україні – 116,2%.

На споживчому ринку області у вересні 2014р. індексцін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 102,7%. Серед продуктів харчування на 6,9% та 4,0% відповідно подорожчали фрукти, молоко, сир та яйця. На 2,8-1,5% стали коштувати більше м’ясо та м’ясопродукти, олія та жири, цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби з цукру, хліб і хлібопродукти, риба та продукти з риби. Водночас на 1,4% подешевшали овочі з них помідори – на 17,4%, огірки – на 9,1%, картопля – на 7,2%.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби в цілому зросли на 3,2%, з них тютюнові вироби подорожчали на 4,2%, алкогольні напої – на 1,4%.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг помітно збільшились ціни на одяг і взуття.

У сфері освіти зростання цін було зумовлене підвищенням вартості середньої освіти. Ціни (тарифи) на транспорт зросли за рахунок подорожчання автомобілів і палива та мастил.

Дещо зросли ціни (тарифи) на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне утримання житла, у сфері охорони здоров’я, у сфері відпочинку і культури, зв’язку, а також на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива.

03.11.14