Місцеві вибори

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ТРАВНІ 2016 РОКУ

У травні 2016 року індекс споживчих цін (ІСЦ) по області становив 100,4%, по Україні – 100,1%.

Слід відмітити, що на споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої збільшилися на 0,7%. Серед продуктів харчування помітно (на 6,1%) зросли ціни на фрукти. На 4,3-0,7% подорожчали крупи гречані, яйця, м'ясо свиней, олія соняшникова, м'ясо птиці, риба та продукти з риби. Разом з цим, подешевшали овочі, а найбільше (на 43,0-19,1%) огірки, помідори, капуста. У межах 2,1-0,4% знизились ціни на молоко, цукор, мед, маргарин, сметану.

Зазначимо, що на споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг у травні п.р. збільшилася плата за власне житло (квартирна плата), дорожчими стали бензин та дизельне пальне, побутова техніка, фармацевтична продукція, зросла вартість амбулаторних послуг. Разом з тим, знизились тарифи на газ природний, зменшилась вартість туристичних послуг, дешевшими стали одяг і взуття, аудіотехніка та фотоапаратура, проїзд у залізничному транспорті.

24.06.16