Місцеві вибори

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СІЧНІ 2015 РОКУ

У січні 2015р. індекс споживчих цін (ІСЦ) по області становив 103,3%, по Україні – 103,1%.

На споживчому ринку області у січні 2015р. індексцін на продукти харчування та безалкогольні напої становив 104,6%. Серед продуктів харчування на 25,4% та 16,5% відповідно подорожчали овочі та фрукти. На 7,5-0,8% стали коштувати більше риба та продукти з риби, хліб і хлібопродукти,  цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби з цукру, олія та жири, молоко, сир та яйця, м’ясо та м’ясопродукти. Крім цього серед групи безалкогольних напоїв збільшились в ціні чай та кава.

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг зросли ціни (тарифи) у сфері відпочинку і культури, освіти, охорони здоров’я. Також дорожчими стали предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла, підвищились ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива.

Підвищення цін (тарифів) на транспорт в цілому відбулось за рахунок подорожчання автомобілів, але водночас дешевшими стали паливо та мастила.

Разом з цим слід відмітити зниження цін на одяг і взуття.

17.02.15