Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

Аспірантура та докторантура Сумської області у 2015 році

Упродовж 2015 року в області підготовку аспірантів здійснювали шість вищих навчальних закладів четвертого рівня акредитації та одна наукова установа, в яких станом на 1 січня 2016 року навчалися 592 особи (на 12 осіб менше, ніж на початок минулого року), з них 56% становили жінки.

У 2015 році до аспірантури зараховано 181 особу (на 5 осіб більше, ніж у
2014 році), з них 125 – на навчання з відривом від виробництва. Із загальної кількості прийнятих аспірантів 516 осіб (87%) навчаються за рахунок коштів державного бюджету, 76 (13%) – на комерційній основі.

Фактичний випуск аспірантів у минулому році збільшився на 11% і становив
147 осіб, у тому числі із захистом дисертації – 24. Серед випускників аспірантури найбільш вагомі групи складали фахівці галузей «економічні науки» - 39 осіб,
 «технічні науки» - 26 осіб, «медичні науки» та «педагогічні науки» - 18 і 13 осіб відповідно.

Працювали над дисертацією поза аспірантурою та захистили дисертації у минулому році 6 здобувачів наукового ступеня кандидата наук, з них 5 жінок.

На початок поточного року у вищих навчальних закладах області навчалися 5 докторантів, у науковій установі – 1. У 2015 році до докторантури цих закладів зараховано 16 осіб, а випущено 6 докторантів

22.03.16