25 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ НАВЧИЛИ КРОЛЕВЧАНИНА ВІДПОВІДАЛЬНОМУ БАТЬКІВСТВУ
25 тисяч гривень – таку суму боргу назбирав батько за роки несплати аліментів своїй донці. Небажання мешканця Кролевецького району бути обмеженим у низці прав, що передбачено новелами ініційованого Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває, змусило його знайти роботу та розрахуватися з дитиною.
«Розв’язати питання несплати аліментів дівчинці Аліні нам допомогли застосовані до боржника санкції чинного законодавства. Так, спеціалісти юстиції внесли відомості про батька до Єдиного реєстру боржників, обмежили його у праві керування, полювання, користування зброєю та виїзду за межі України. Суттєвий перелік примусових заходів розбуркав кролевчанина і той влаштувався на високооплачувану роботу, аби мати змогу погасити заборгованість», - зазначила очільниця юстиції Сумщини Ірина Свистун.
Вона додала, що наразі чоловік вже повністю розрахувався з боргом перед дитиною. Крім того, він став відповідально ставитися до 17-річної доньки, підтримуючи її фінансово завчасно.
До речі, з початку року на користь молодого покоління Сумщини вже стягнуто понад 92 мільйони гривень аліментів.
УРОК МАТЕМАТИКИ ВІД МІН’ЮСТУ: ЯК ПЕРЕТВОРИТИ 30 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ НА 40
У минулому році Мін’юст розпочав масштабну боротьбу, направлену на стягнення аліментних заборгованостей зі злісних неплатників, запровадивши пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Одними із дієвих важелів впливу цього законодавства є економічні санкції, які передбачають збільшення суми заборгованості пропорційно рокам байдужості батьків до малечі.
На Глухівщині чоловік несистематично та не в повному обсязі сплачував сину аліменти, внаслідок чого утворився борг у розмірі понад 30 тисяч гривень. Фахівці юстиції не стояли осторонь економічного нехтування дитиною та застосували до боржника штрафні санкції. А саме, заборгованість глухівчанина збільшили на 20%, а також нарахували виконавчий збір. Таким чином 30 тисяч боргу неплатника перетворились у 40. З метою усунення подальших проблем батько у повному обсязі погасив борг.
Варто зазначити, що за несплату понад 1 рік застосовується до аліментників штраф у розмірі 20% від суми боргу, понад 2 роки – 30%, а у випадку коли батьки фінансово не підтримують молоде покоління більше ніж 3 роки розмір заборгованості збільшується на 50%. До речі, головною особливістю цих санкцій є те, що вони у повному обсязі перераховуються на користь дітей.
СУМЧАНИН 2 РОКИ НЕХТУВАВ СИНОМ, ЯК НАСЛІДОК – ЧОЛОВІК ПОЗБУВСЯ 52 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ
Коли байдужість батьків до власних дітей переходить грань дозволенного, на захист прав молодого покоління приходять санкції ініційованого Мін’юстом закону #ЧужихДітейНеБуває. Важелі впливу новел законодавства мають великий тиск на злісних неплатників аліментів.
У Сумах місцевий житель Григорій ухилявся від батьківських обов’язків впродовж 2 років та накопичив борг у розмірі майже 38 тисяч гривень. Окрім примусових заходів у вигляді накладення арешту на майно та кошти боржника, обмеження його у праві виїзду за кордон, полювання, користування транспортними засобами та зброєю, фахівці юстиції Сумщини застосували стосовно чоловіка й економічні санкції.
«До тих громадян, які не сплачують аліменти понад 1 рік, застосовується штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, понад 2 роки – 30%, якщо ж не платять більше 3 років сума боргу збільшується на 50%. У випадку з сумчанином, його син Ваня не бачив від батька фінансової підтримки понад 2 роки. Так, борг неплатника перетворився з 38 тисяч гривень на майже 53 тисячі гривень, куди увійшов не тільки штраф з відповідним відсотком, а й виконавчий збір», - розповіла керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.
Очільниця юстиції додала, що батько під тиском застосованих заходів примусового виконання все ж таки розрахувався з дитиною, погасивши всю суму боргу.
БОРГИ ЗАВАДИЛИ ДАЛЕКОБІЙНИКУ ВИРУШИТИ В ЧЕРГОВИЙ РЕЙС
З появою пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, ініційованого Міністерством юстиції України, тисячі неплатників аліментів були вимушені налагодити відносини зі своїми родинами задля відновлення звичного способу життя.
Житель Тростянеччини не став тому виключенням. Чоловіку подобалось жити заради себе, а відсутність поряд родини та хвилювань за її добробут, сприяли цьому. За постійними рейсами далекобійник не вгледів, як накопичився борг у розмірі 19 тисяч гривень.
Проте однією сумою несплачених аліментів не обійшлось. Фахівцями юстиції Сумщини були винесені постанови, що обмежили права неплатника. Спричинені труднощі у зв’язку з неможливістю виїхати за кордон та керування транспортними засобами змусили чоловіка розпочати діалог з рідними людьми. Оскільки він розумів, якщо не залишить Єдиний реєстр боржників https://erb.minjust.gov.ua/, то доведеться шукати нову роботу. Змінювати життєвий маршрут йому не хотілося, тому й довелось знайти сил та сплатити борг у повному обсязі. Таке розумне рішення дозволило зняти встановлені обмеження та налагодити колишній спосіб життя.