Звіти

Я маю право

НЕОБАЧНІСТЬ ЦІНОЮ ПОНАД 13 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Під час патрулювання працівник поліції з власної необережності втратив портативну радіостанцію, проте компенсувати її вартість не збирався, а згодом взагалі звільнився з правоохоронних органів. Для відшкодування матеріальної шкоди було подано позов до суду, який згодом задовольнили, тим самим зобов’язавши відповідача повернути 13 тисяч гривень.

РОБОТА З БЛАГОУСТРОЮ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ СУМЩИНИ ДОПОМОГЛА БОРЖНИКАМ ПОВЕРНУТИ У РОДИНИ 372 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ

Неплатоспроможний спосіб життя, відсутність майна, а також небажання виховувати свою дитину – головні причини для притягнення безвідповідальних батьків до адміністративної відповідальності. Подібний спосіб стимулювання дорослих до виплати аліментів багаторазово демонстрував свою дієвість.

Скільки тепер доведеться сплачувати аліментів батькам Сумщини?

З 1 грудня 2019 року вступили у дію зміни передбачені державним бюджетом на поточний рік, а саме було збільшено прожитковий мінімум.

Глухівчанин, продавши картоплю, повернув борги дітям

Глухівчанин Олександр відзначився несистематичною сплатою аліментів. Маючи непостійні заробітки, чоловік допускав затримки у перерахуванні дитячих коштів, тому й назбирав 12 тисяч гривень боргу.

ВЧИНЕНЕ МАТІР’Ю АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВОПОРУШЕННЯ ПОВЕРНУЛО ДІТЯМ КОШТИ

На Кролевеччині 4 маленьких дітей зростали у прийомній родині, їх мати була позбавлена батьківських прав, а тато за станом здоров’я не міг забезпечити їм належний догляд. Аліменти сплачувались лише чоловіком, кошти на які відраховувались з його пенсії. Жінка у свою чергу долучатися до виховання малечі не бажала, тому не обтяжувала себе працею та не перераховувала кошти.

ЧОМУ АЕРОПОРТ СТАВ КІНЦЕВОЮ ТОЧКОЮ ПОДОРОЖІ МЕШКАНЦЯ СУМЩИНИ?

Часу завжди стає шкода, зокрема тоді, коли розумієш, що витратив його нераціонально. Особливо це стосується деяких батьків, які повинні виплачувати аліменти, але щомісячно ігнорують виконання свого обов’язку.

2 місяці арешту за 100-тисячний борг – так покарали тростянчанина за несплату аліментів

Мешканець Тростянця продемонстрував стійкість характеру не з кращого боку. Чоловік переконав себе, що утримання дитини – це справа, яка його зовсім не стосується, тому витрачати час на пошук роботи та щоденну працю заради добробуту чада він не збирався.

У Сумах працюють унікальні консультанти — сімейні радники

В обласному центрі Сумщини вже декілька місяців поспіль працює ініціатива Міністерства юстиції України «Сімейні радники», яка спрямована на налагодження взаєморозуміння у родинах, удосконалення форм і методів надання громадянам правової допомоги.

БАЖАННЯ БАТЬКА ПОЇХАТИ ЗА КОРДОН НАПОВНИЛО БЮДЖЕТ РОДИНИ НЕСПЛАЧЕНИМИ КОШТАМИ.

Зневага до потреб дитини викликає осуд оточуючих та провокує настання небажаних наслідків. Одним з найчастіших проявів ігнорування інтересів дитини є несплата аліментів, яка занурює родини у фінансові прірви.

ЗМІНИ У СФЕРІ ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ – ЧЕРГОВИЙ КРОК НА ШЛЯХУ ВИКОРІНЕННЯ РЕЙДЕРСТВА

Законопроєкт № 1056-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності», який набув чинності 2 листопада 2019 року, встановлює ряд дієвих антирейдерських запобіжників. Документ не тільки чітко визначає лімітовані повноваження державних реєстраторів, а й містить категоричні методи боротьби з рейдерством. Основні положення закону:

НА СУМЩИНІ МАТІР-ВТІКАЧКУ НАЗДОГНАЛИ СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ

З початку 2019 року на користь дітей Сумщини фахівці юстиції стягнули понад 140 мільйонів гривень аліментів. Здебільшого ці кошти надходили після обмеження боржників у правах, проте близько 300 тисяч гривень аліментів надійшли після відпрацювання батьками суспільно корисних робіт.

БАГАТОРІЧНЕ ІГНОРУВАННЯ ПОТРЕБ ДИТИНИ КОШТУВАЛО СУМЧАНИНУ 64 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ

Утримання неповнолітніх дітей – обов’язок, який батьки повинні виконувати незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі, чи ні. Статус подружжя не впливає на збільшення або зменшення обсягу потреб чада, які завжди мають бути вчасно задоволеними.

У КИШЕНЯХ БАТЬКІВ-АЛІМЕНТНИКІВ СУМЩИНИ ЗНАЙШЛОСЬ БІЛЬШЕ 140 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Досвід багатьох неплатників аліментів показує, що залишений на потім батьківський обов’язок здатний спричинити раптові труднощі та кардинально змінити життєві плани. Відновлювати права дітей допомагають санкції закону #ЧужихДітейНеБуває, який ініційований Мін’юстом.

ЧОМУ ПОТРІБНІ ГРОМАДСЬКІ РАДНИКИ?

Фахівці юстиції Сумщини в рамках правопросвітницької кампанії «Громадські радники», яка реалізується в межах загальнонаціонального проєкту «Я МАЮ ПРАВО!», інформують громадян щодо громадських радників та функцій, які на них покладені.

Мешканець Сумщини згадав про сина після того, як був обмежений у правах

Обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, полювання та користування зброєю – це важелі впливу на злісних неплатників аліментів, передбачені ініційованим Мін’юстом законом #ЧужихДітейНеБуває. Варто зазначити, що такі примусові заходи мають «підхід» до кожного боржника та вступають у повноваження, коли батьки не виконують свої обов’язки понад 6 місяців

1    2    3    4    5