Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

День вишиванки та генологічне древо. Як дослідити свій родовід

21 травня Україна відзначатиме День Вишиванки. З цього приводу Світовий конґрес українців (СКУ) запрошує українців з усього світу долучитися до флешмобу. Необхідно поділитись історією вишиванки на Фейсбук та позначити допис ґраткою #ДеньВишиванки #VyshyvankaDay.

День Вишиванки-2020 присвячується українській родині та родоводу.

Вже зараз зі старих, пожовклих фотознімків дивляться на нас обличчя наших предків. Але вже через два - три покоління ми забуваємо, хто ці люди, ким вони були по життю. Так стається в багатьох родинах. Тому складання древа роду є надзвичайно важливим для збереження пам'яті про попередні покоління. А з історії кожної окремої сім'ї складається історична пам’ять цілого народу.

 Фото із архіву родини Кутенко

Аби скласти генологічне древо необхідно запастись терплячістю, бо справа ця кропітка. Найбільше інформації на початкових етапах дослідницької роботи може принести розмова зі старожилом вашої сім'ї. Крім того, є деякі відомості і в шосткинському міськрайонному РАГСі. Там зберігаються документи починаючи від 1945 року. Аби отримати довідку вам потрібно буде підтвердити, що ви дійсно є родичем людини долю якої досліджуєте. Наприклад, якщо це інформація про вашу бабусю необхідно принести своє свідоцтво про народження та вашої матері. Тоді вже можна зробити запит.

 

Проте якщо родичі, жили раніше 1944 року - треба звертатись вже до області. В запиті до державного архіву Сумської області потрібно буде вказати ваші паспортні дані та максимум інформації про людину, яку розшукуєте.

Важкість пошуку фактів біографіїї своїх предків може бути ускладненою помилками в записах тогочасних документів. В деяких випадках це відмінність у роках народження або заміна букв у прізвищах. Деякі люди змінювали своє ім'я на більш благозвучне, як їм здавалось, хоча в офіційних документах залишилось те, яке було дане при народженні. Багато людей змінювали свою національність.

У пошуку допоможуть інтернет-ресурси

Так, в Україні запрацював сервіс із пошуку інформації про репресованих .Ще родичів можна шукати серед списків Жертв Голодомору.На сайті «Меморіал» зібрані дані про учасників Другої Світової, які воювали у складі Червоної армії.Сайт FamilySearch вважається одним із найповніших у світі. Тут зібрана інформація про людей з різних країн. Доволі багато інформації є й про українців.Допоміжним у пошуку прародичів є український сайт «Рідні». Тут опублікована інтерактивна карта поширення прізвищ в Україні. На цьому сайті можна дізнатися походження прізвища, згадки в деяких козацьких реєстрах.

Навіть у Facebook є багато цінних джерел інформації. Серед різноманітних генеалогічних груп UAGenealogy найбільш повна.Новітній напрямок дослідження родоводу – аналіз ДНК. Завдяки генетичному аналізу можна дізнатися своє етнічне походження. До прикладу, на сайті MyHeritage такий тест можна придбати приблизно за 70 доларів США.

Треба зазначити що корисними у пошуку можуть бути будь-які документи що зберігаються в вашій родині. Це записи по земельних справах, військові документи і медичні книжки. Теж виявляться корисними вирізки з газет, пам'ятні речі, старі листи і фотографії, особливо якщо на них вказані імена, дати і місця зйомки.

 
 
shostkamuseum.com.ua
shostkamuseum.com.ua
 
 
 

У підсумку, формуючи вже безпосередньо саме генологічне древо потрібно правильно розмістити всіх членів вашого роду. Починати його потрібно із найстарших.

 

 

Автор:

 
 
Євгенія Павлова Журналістка


20.05.2020 16:45

Источник: ШосткаNews.City https://shostkanews.city/read/dosvid/81330/den-vishivanki-ta-genologichne-drevo-yak-zvyazok-pokolin-yak-dosliditi-svij-rodovid
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"