Місцеві вибори

Спільна мета - легальна зайнятість населення

Сьогодні, як ніколи гостро, перед нами стоїть питання легалізації трудових відносин та детінізації заробітних плат. На даний час виплата «тіньової» заробітної плати (так звана заробітна плата «в конверті») та нелегальне використання праці найманих працівників (без укладання трудових договорів, угод) стали, на жаль, нормою життя.

Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що державний бюджет втрачає значні кошти. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів для самої людини.

Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Коли вони надають згоду працювати на таких умовах, вони самі позбавляють себе соціальних гарантій та страхового стажу для призначення пенсії.

Кожен працівник повинен знати, що відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” з 01.01.2004 року страховий стаж роботи зараховується, як повний місяць при умові нарахування заробітної плати не менше мінімального розміру та повної сплати страхових внесків.

Громадяни повинні усвідомлювати, що вимагаючи від своїх роботодавців офіційного працевлаштування а також нарахування та виплату гідної заробітної плати сьогодні, вони забезпечують собі соціальні гарантії та пенсію завтра.

Також відповідально до цього питання повинні поставитися самі роботодавці. Якщо пріоритетом для них буде чітке дотримання норм законодавства про працю та зацікавленість у соціальному захисті своїх працівників, то проблема зникне сама собою.

Зареєструвавшись користувачем «Веб-порталу» Пенсійного фонду України, та створивши свій особистий кабінет, громадяни мають змогу постійно контролювати свої соціальні та пенсійні права, а роботодавці отримувати актуальну інформацію про стан своїх розрахунків з органами ПФУ та ДФС станом на кожне 1 число поточного місяця. Для цього необхідно особисто звернутись до Шосткинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області з паспортом, довідкою про присвоєння ідентифікаційного номеру та відповідною заявою.

25.09.2018 15:44

Источник: Пенсійний фонд http://shostka-rada.gov.ua