Місцеві вибори

Переваги сплати єдиного внеску у розмірі не менше мінімального страхового внеску

Мінімальний страховий внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 2017 рік розраховується виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік”, і становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого внеску.

Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. Це дасть можливість приватному підприємцю забезпечити собі страховий стаж, необхідний для отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії.

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме, 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Тому для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку необхідно сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

23.06.2017 09:10

Источник: Пенсійний фонд