Пенсійний фонд інформує: Про перерахунок пенсій з 1 квітня

21/04/20

Відповідно до частини четвертої статті 42 ЗУ «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» з 1 квітня Пенсійним фондом проведено перерахунок пенсій пенсіонерам, які після призначення або попереднього перерахунку продовжували працювати та на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули права на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим – третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Тобто, це пенсіонери, які станом на 1 березня набули 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) або менше ніж 24 місяці, проте після призначення (попереднього перерахунку) минуло 2 роки. При проведенні перерахунку обрано більш вигідний для пенсіонера варіант:

• -з урахуванням лише страхового стажу;
  • -з урахуванням страхового стажу та заробітної плати
  •     У результаті перерахунку розмір пенсії збільшено 2856 осіб. Середній розмір підвищення – 34.55 грн”.

1 квітня на засіданні Кабінету Міністрів України ухвалено постанову «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», яка передбачає низку перерахунків пенсій.

По-перше, це стосується пенсіонерів, яким виповнилося 80 років і більше. Вже з 1 квітня вони  одержують щомісячну компенсаційну виплату до пенсії, яка встановлена в розмірі до 500 грн. Така виплата  встановлена пенсіонерам, розмір пенсії яких не більше 9205,17 грн. Тобто, ті пенсіонери, у яких пенсія  менше, ніж зазначена сума, то вони одержать підвищення 500 грн.

По-друге, якщо пенсійна виплата таких пенсіонерів менше 2600 грн, то вона буде забезпечена у розмірі, що є не меншим 2600 грн. Тобто це мінімальна пенсійна виплата для осіб, які є старшими за 80 років і які мають: жінки – 20 років та чоловіки – 25 років страхового стажу.

В нашому місті та районі це стосується майже 3499  пенсіонерів. Середнє підвищення 510,16 грн.

Із 7 квітня пенсіонери  вже  одержують підвищені пенсії через відділення Укрпошти чи банки, а ті пенсіонери, у яких дата виплати раніше ніж 7 квітня, в зазначену дату отримали відповідні доплати на свої банківські рахунки або принесе поштарка.

У квітні також передбачається виплата, анонсована Президентом України і Урядом, по 1000 гривень.  Забезпечена вона буде пенсіонерам, пенсія яких не перевищує 5000 гривень.  По нашим розрахункам, в місті та районі вона буде забезпечена для 90% пенсіонерів.

13.04.2020  Верховна Рада схвалила зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Після набрання чинності змін до держбюджету потрібно близько 5 днів для того, щоб розпочати виплати. Пенсіонерам, які отримують пенсії на банківські картки, одноразову допомогу в розмірі 1 тисячі гривень буде зараховано автоматично, а тим хто отримує пенсію через Укрпошту, гроші принесе листоноша.

Крім того, цією постановою встановлено  порядок проведення індексації пенсій у 2020 році. Передбачено, що індексація пенсій в нас буде забезпечена з 1 травня на 11% в середньому (11% – це зростання тієї заробітної плати, з якої в середньому обраховувалася пенсія). Ці перерахунки ми також зробимо в квітні, а забезпечену виплату вже з 1 травня цього року.

Всі перерахунки будуть проведені автоматизованим способом, без особистого звернення пенсіонерів.

Я дуже прошу наших пенсіонерів зараз утриматися від візитів до Пенсійного фонду. Дбаючи про здоров’я наших клієнтів, а також працівників Пенсійного фонду, дотримуючись карантину, ми надаємо лише невідкладні послуги – це допомога на поховання. Документи одержуються через бокс працівниками у гумових рукавичках і масках, щоб убезпечити і працівників, і відвідувачів.

Усі інші права будуть забезпечені від дня припинення карантину, оскільки з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом.

Якщо людина хоче невідкладно реалізувати право на звернення, чи на призначення пенсії, на продовження виплати від Пенсійного фонду, є альтернативні канали комунікацій. Перший – це веб-портал Пенсійного фонду. Якщо Ви ще не зареєстровані, ми радимо зареєструватися, тому що вебпортал – це дуже зручно і не потребує виходу із дому, доступно у будь-який час. Через такий ресурс можна навіть подати заяву про призначення пенсії. Якщо ви зареєструєтесь, пройдете відповідну ідентифікацію, підготуєте відскановані документи, перелік яких запропоновано на порталі, надішлете їх, пенсію буде призначено так само, як і при особистому відвідуванні установ Фонду, абсолютно без жодних перешкод. Також можна отримати довідку, завірену QR-кодом, для того щоб її в подальшому використовувати для своїх потреб. Багато послуг можна отримати, користуючись веб-порталом, не виходячи із дому.

Начальник Шосткинського                                                А.СИТНИК

відділу обслуговування громадян