Головна сторінка

 Оголошення, анонси культурного життя

 Оголошення про скликання сесій міської ради, засідань виконкому

 Місто

 Місцеве самоврядування

 Виконавчі органи Шосткинської міської ради

 Вибори

 Звіти органу влади

 Гаряча лінія

 Онлайн - голосування та опитування

 Поточні творчі конкурси

 Взаємодія з громадськістю

 Виконавчі органи державної влади

 Документи

 Публічні закупівлі

 Комунальна власність

 Послуги

 Статистика

 Споживач

 Економіка

 Інвестиції

 Регуляторна діяльність

 Доступ до публічної інформації

 Звернення громадян

 Запобігання та протидія корупції

 Фінансові ресурси та їх направлення

 Управління з питань НС інформує

 Медіа

 Військова служба за контрактом 
УРЯДОВА ГАРЯЧА ЛІНІЯ
 
 
 
КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2018

РІК ДЛЯ УКРАЇНИ

 

  

МІСЬКІ АВТОБУСНІ

МАРШРУТИ

 

 

 

 

 ТЕЛЕФОННИЙ

ДОВІДНИК

      

 

 

  

 

 

 

 

 

Пенсійне забезпечення жінок

Про пенсійне забезпечення жінок, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками — операторами на підприємствах сільського господарства.

 

Жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками — операторами на  підприємствах сільського господарства, право на пенсію за віком на пільгових умовах мають після досягнення 55 років і за наявності стажу на таких роботах — не менш як 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування.

         До досягнення віку 55 років право на пенсію за віком на пільгових умовах мають жінки 1970 р. народження і старші після досягнення ними такого віку (залежно від дати народження):

         50 років шести місяців — з 1 квітня до 30 вересня 1965;

         51 року — з 1 жовтня 1965 до 31 березня 1966р;

         51 років шести місяців — з 1 квітня до 30 вересня 1966;

         52 року — з 1 жовтня 1966 до 31 березня 1967р;

         52 років шести місяців — з 1 квітня до 30 вересня 1967;

         53 року — з 1 жовтня 1967 до 31 березня 1968р;

         53 років шести місяців — з 1 квітня до 30 вересня 1968;

         54 року — з 1 жовтня 1968 до 31 березня 1969р;

         54 років шести місяців — з 1 квітня до 30 вересня 1969.

        

         Щодо норм обслуговування тварин.

         Під нормою обслуговування розуміється кількість голів корів або свиней, закріплених за робітницею, яких вона зобов'язана обслуговувати упродовж установленого робочого дня (зміни) у визначених організаційно — технічних умовах.

         Під час призначення таким робітницям пенсій на пільгових умовах ураховується виконання норм обслуговування, встановлених на рівні, не нижчому від технічно обґрунтованих норм.

До технічно обґрунтованих норм належать:

         - типові міжгалузеві і галузеві (відомчі) норми обслуговування, затверджені в установленому порядку;

         - норми обслуговування, встановлені на підставі типових міжгалузевих і галузевих (відомчих) нормативів часу на окремі роботи (операції) з урахуванням організаційно — технічних умов обслуговування великої рогатої худоби і свиней у такому господарстві.

         У такому самому порядку враховуються норми обслуговування в разі колективного, орендного підряду, інших колективних форм організації та оплати праці, а також у допоміжних сільських господарствах, які не мають самостійного балансу і знаходяться у складі промислових, будівельних, транспортних та інших підприємств й організацій.

         Порядок підтвердження пільгового стажу.

         У разі звернення робітниці за призначенням пенсії на пільгових умовах адміністрація (правління) господарства подає до органів Пенсійного фонду довідку про стаж роботи дояркою (оператором машинного доїння), свинаркою — оператором і про виконання встановлених норм обслуговування.

         Встановлення встановлених норм обслуговування за період починаючи з 1992 р. підтверджується даними первинного обліку.

         Доярки допоміжних підсобних господарств підприємств, організацій, якщо вони структурно не виділені, в тому числі при райлікарні, користуються правом на пільгову пенсію.

         Якщо доярка чи свинарка не виробила встановленого мінімуму вихододнів з поважних причин і колгосп зараховує цей період до загального трудового стажу, то його можна зараховувати до пільгового стажу відповідно до п.“д” ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за умови виконання встановлених норм обслуговування.

         Виконання норм обслуговування підтверджується довідкою адміністрації колгоспу, радгоспу чи іншого підприємства сільського господарства, де виконується робота, що дає право на цю пенсію.

         Право на пенсію чоловіків — доярів.

         Чоловіки, які працювали доярами (операторами машинного доїння), право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах не мають.

         Підтвердження пільгового стажу за певних обставин.

         Якщо підприємства, установи, організації або їхні правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

         Якщо господарство вже не існує і немає його правонаступника, пільговий стаж підтверджується спеціальними комісіями, що діють при головних управліннях Пенсійного фонду України в областях та м. Києві. Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 10.11.2006 №18-1.

         Щодо обчислення страхового стажу.

         Відповідно до статті 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” при обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується за фактичною тривалістю.

         Аналогічний порядок обчислення стажу застосовується і тому випадку, коли не встановлювався мінімум трудової участі у господарстві.

         При розрахунку стажу роботи в колгоспі жінці, яка перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, слід керуватися спільним листом Міністерства праці та соціальної політики України та Пенсійного фонду України від 06.07.2007 № 342/0/039/98-07, №10990/02.

         Слід зазначити, що вказаний розрахунок страхового стажу поширюється лише на членів колгоспу і не застосовується при обчисленні стажу працівників КСП, СВК, фермерських господарств, агрофірм та інших сільськогосподарських підприємств.

 30.05.2018 15:53

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua
 
 
 
 
 

ШОСТКИНСЬКИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

ЦЕНТР ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ


 ШОСТКИНСЬКА МІСЬКА ЦБС

 ШОСТКИНСЬКА ДИТЯЧА

ШКОЛА МИСТЕЦТВ

МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК

СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ

 

 

НОВИНИ ШОСТКИ 

 

  

  

 


Цей веб-сайт створений відповідно до проекту "Створення системи ефективного управління муніципальною економікою шляхом запровадження сприятливих інвестиційних умов в пріоритетних сферах економічної діяльності", що є переможцем IV Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2006 р.

УВАГА! При використанні матеріалів сайту гіперпосилання на www.shostka-rada.gov.ua є обов'язковим

© 2007 Ідея й структура: Артем Серенок
© 2007-2014 Технічний супровід: "Шостка.NET"