Місцеві вибори

Легалізація заробітної плати — соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

На сьогоднішній день питання детінізації та легалізації заробітної плати набуває надзвичайної актуальності. Зрозуміло, що від розміру отриманої заробітної плати залежить рівень життя та соціальних пільг населення. Через виплати зарплат "у конвертах" бюджет щорічно втрачає мільярди несплачених податків. Окрім цього, виплата заробітної плати у «конвертах» та використання найманої праці без реєстрації трудових відносин – порушення конституційних прав громадян.

Багато хто веде розмови про справедливі виплати розміру пенсії населенню, виплачуючи при цьому робітникам зарплату “у конвертах”. Кожен повинен усвідомлювати, що заробітна плата «в конвертах» сьогодні - це мізерна пенсія в майбутньому. Наймані працівники при працевлаштуванні зобов'язані обговорювати з роботодавцем умови роботи та оплати праці. Можливо, лише тоді роботодавці змінять тактику приховування реального розміру заробітної плати найманим працівникам.

Відповідно до діючого пенсійного законодавства, встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску.

Фахівці Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області регулярно проводять з роботодавцями роз’яснювальну роботу, акцентують їх увагу на оформленні трудових відносин з найманими працівниками, на недопущення нарахування заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством мінімум, наголошують, що незареєстрований належним чином працівник в результаті втратить право на отримання пільг та допомоги, гарантованих державою.

Щомісячно  повідомляються органи міської влади, управління праці та соціального захисту населення, ОДПІ ГУ ДФС про факти нарахування заробітної плати менше мінімальної. Спеціалісти управління входять до складу комісій з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. З початку року на комісіях проведено роботу з 306 суб`єктами господарювання, стосовно виплати заробітної плати найманим працівникам на рівні або менше мінімальної, 174 страхувальники здійснили доплату до мінімальної заробітної плати.

Слід пам’ятати, що офіційне оформлення працевлаштування є гарантією соціального захисту працівника, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноженню прибутків.

Хотілося б, щоб важливість питання легалізації оплати праці знайшла розуміння як серед населення, так і серед тих роботодавців, які не поспішають офіційно оформлювати трудові відносини з найманими працівниками та збільшувати рівень заробітної плати своїх працівників. Важливо знати та розуміти, що заробітна плата «в конвертах» – це не тільки неотримання соціальних пільг та виплат сьогодні, а і недоотримана пенсія завтра.

17.05.2018 15:25

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua