Оголошення про скликання сесій

Місцеві вибори 2015

Поточні онлайн - голосування та опитування

Державні закупівлі

Державний реєстр виборців

ВСЕ ПРО СУБСИДІЇ

КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2017

ПЛАНИ РОБОТИ

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ 2017

ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-
ЕКОНОМІЧНОГО
РОЗВИТКУ МІСТА

ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ-

ПРЕДСТАВНИЦТВО

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

КАРТА ШОСТКИ

Детінізація ринку праці-запорука соціальної захищеності громадян

Кожному громадянину нашої країни гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати не нижче від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Винагорода за виконану роботу є основним джерелом формування доходів працюючих громадян та основою при розрахунку розміру пенсії.

Одним із завдань, що стоять на порядку денному перед органами Пенсійного фонду України, є легалізація заробітної плати. Гарантований рівень мінімальної заробітної плати чимало роботодавців просто ігнорують і змушують робітників працювати за невелику зарплату, часом зовсім не декларуючи оплату їх праці. Бажаючи уникнути зайвих, на думку роботодавця, витрат, видають працівникам зарплату готівкою. У цьому випадку йдеться про так звані «тіньові» заробітки.

Виплата заробітної плати «в конвертах» - тягар сучасності, який призводить до багатьох проблем як в країні, так і у кожного з її громадян.         Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист, зменшує надходження в бюджети та державні соціальні фонди.

Законом України „Про Державний бюджет України на 2017 рік” з 1 січня 2017 року встановлено місячну мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн., з якої мають бути сплачені податки та єдиний соціальний внесок. Змінено і саме поняття мінімальної заробітної плати: мається на увазі встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна зарплата лишається державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для всіх підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.

Основною метою підвищення мінімальної заробітної плати є легалізація робочих місць та заробітної плати. Лише офіційна заробітна плата може гарантувати найманому працівнику зарахування страхового стажу і гідну пенсію у майбутньому.

Важливо! Найманим працівникам, які є потенційними майбутніми пенсіонерами, важливо знати, що на сьогодні мінімальний страховий стаж для призначення пенсії повинен становити не менше 15 років. З січня 2017 року для зарахування до страхового стажу повного місяця сплачена сума єдиного внеску повинна бути не менше ніж 704 грн.

Кожен найманий працівник має можливість контролювати нарахування йому заробітної плати шляхом реєстрації на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України та щомісячно перевіряти, з якої заробітної плати сплачено єдиний внесок, яку тривалість страхового стажу йому зараховано.

Тож звертаємось до всіх працівників з рекомендацією не залишатись осторонь від проблеми легалізації своєї праці та відстоювати свої права у роботодавців, вимагати від них укладення договорів, трудових угод, легального оформлення на роботу. Аби уникнути праці на «пташиних» правах, найманим працівникам необхідно дотримуватися чіткої позиції і наполягати на офіційній зайнятості. Отримання заробітної плати у «конверті», незафіксований період роботи особливо негативно позначаться на схилі літ, коли постане питання про пенсійне забезпечення.

06.09.2017 12:36

Источник: Пенсійний фонд http://www.shostka-rada.gov.ua/pension_fund/