Шосткинський міськрайонний відділ Філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області

ШОСТКИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ

Філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області

Начальник відділу

Контактні дані:

Бірюк Ольга Миколаївна,

підполковник внутрішньої служби

_______________________________________________________

поштова адреса: вул.Свободи,69 м.Шостка, 41100

тел.: (05449) 7-00-30

електронна скринька: sm19_probation@ukr.net

Графік роботи:

понеділок – четвер: 09:00 – 18:00

п’ятниця: 09:00 – 16:45

обідня перерва: 13:00 – 13:45

вихідний: субота, неділя

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...

v  забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

v  надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

v  організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

v  пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

v  допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

v  особа, щодоякоїскладаєтьсядосудовадоповідь;

v  особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

v  особа, якійпокарання у видіпозбавленняволізамінено на покарання у видігромадськихабовиправнихробіт;

v  особа, звільнена з випробувальнимтерміномвідвідбуванняпокарання у видіпозбавлення (обмеження) волі;

v  звільненавідвідбуванняпокараннявагітнажінка та жінка, яка маєдитинувіком до трьохроків;

особа, яка готується до звільнення з місцьпозбавленняволі.

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

v  можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

v  збереженнясімейнихстосунків та зв’язків у громаді;

v  збереженняроботи та житла;

v  позитивнийсоціальнийефект: особа не втрачаєсоціальнізв’язки та шанс створитисім’ю.

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):

v  убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

v  справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

v  зниження злочинності;

v  зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

v  позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

v  дотримання міжнародних стандартів.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

Пенітенціарнапробація - цедопомога особі, яка готується до звільнення з місцьпозбавленняволі у трудовому та побутовомувлаштуванні за обраним нею місцемпроживання, влаштування до закладівохорониздоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: Запрошуємо  до співпраці  небайдужих  громадян в якості  волонтерів  пробації.