Оголошення про скликання сесій

Місцеві вибори 2015

Поточні онлайн - голосування та опитування

Державні закупівлі

Державний реєстр виборців

ВСЕ ПРО СУБСИДІЇ

КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2017

ПЛАНИ РОБОТИ

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ 2017

ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-
ЕКОНОМІЧНОГО
РОЗВИТКУ МІСТА

ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ-

ПРЕДСТАВНИЦТВО

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

КАРТА ШОСТКИ

Спадкоємців другого ступеня спорідненості звільнено від оподаткування

Шосткинська ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області інформує: у «Голосі України» № 54 (6559) за 24.03.2017 року опубліковано Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини» від 23.02.2017 р. № 1910-VIII (далі – Закон № 1910).

Цим Законом запроваджено звільнення від оподаткування податком з доходу фізичних осіб вартості спадщини, яку від спадкодавця одержують онуки, а також члени сім’ї другого ступеня споріднення, до яких віднесені рідні брати та сестри, баба, дід. Оскільки при визначенні ставки податку об’єкту спадщини та дарунку застосовуються положення ст. 174 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), зміни щодо звільнення від оподаткування родичів другого ступеня споріднення та онуків стосуються також договорів дарування. До прийняття цих змін об’єкти спадщини та дарунок для родичів першого ступеня споріднення оподатковувались за нульовою ставкою, ставка податку для інших спадкоємців чи обдарованих становила п`ять відсотків від вартості майна.

Слід зазначити, що положення Закону № 1910 застосовуються до доходів, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року платником податків у вигляді спадщини/дарунка.

Таким чином, з 01.01.2017 особа при отриманні свідоцтва про право на спадщину чи укладанні договору дарування буде звільнена від сплати податку з доходу фізичних осіб, якщо вона є батьком/матір`ю, чоловіком/дружиною, дитиною, у тому числі усиновленою, а також рідним братом/сестрою, бабою/дідом як з боку матері, так і з боку батька, чи онуком по відношенню до спадкодавця/дарувальника.

Крім того, у разі спадкування чи дарування будь-яких об’єктів, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

18.04.2017 10:57

Источник: Шосткинська ОДПІ http://www.shostka-rada.gov.ua/organy_vlady/shostkinska_mdpi/podatkova/

КАЛЬКУЛЯТОР СУБСИДІЙ

ІНДУСТРІАЛЬНИЙ ПАРК "СВЕМА"