Місцеві вибори

Про контрольно-ревізійну роботу Шосткинської державної фінансової інспекції

Відповідно до Закону України "Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76 з початком 2015 року Державна фінансова інспекція в Сумській області поновила ревізії, та проводить їх на загальних підставах.

Як фінансова інспекція так, безпосередньо, і Шосткинська державна фінансова інспекція для забезпечення повноважень, здійснює контроль за дотриманням бюджетного законодавства, цільовим та ефективним використанням коштів державного та місцевих бюджетів, веденням бухгалтерського обліку, складанням фінансової і бюджетної звітності, кошторисів та інших документів, що застосовуються  в процесі виконання бюджету.

В даний час Шосткинська ОДФІ працює над забезпеченням виконання Пріоритетних напрямів роботи Державної фінансової інспекції України на 2015 рік, затверджених Міністром фінансів України, зокрема, забезпечення контролю у пріоритетних для держави сферах національної безпеки і оборони.

З 28 січня 2015 року в Україні розпочаті ревізії фінансово-господарської діяльності Головного управління Національної гвардії, установах і організаціях, що належать до сфери його управління, за 2013 і 2014 роки та завершений звітний період 2015 року, в тому числі щодо використання коштів, виділених з резервного фонду державного бюджету у зв'язку з оголошеною мобілізацією.

Не залишається осторонь і Шосткинська ОДФІ, якою  розпочато ревізію в підрозділі, підпорядкованому Головному управлінню Національної гвардії України.

Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України на потреби Збройних Сил та інших військових формувань, які беруть участь в антитерористичній операції з резервного фонду Державного бюджету України виділено значні суми бюджетних коштів.

Зокрема, у 2014 році в порівнянні з 2013 роком майже удвічі збільшилася сума витрат державного бюджету на потреби військових формувань, що перевіряються.

Тому, серед питань, що ревізуються, найактуальнішими є питання, пов’язані з правильністю та законністю витрачання коштів резервного фонду Державного бюджету України, дотримання порядку проведення закупівель.

Поза увагою ревізорів не залишаться і питання: грошового забезпечення військовослужбовців, харчуванням, обмундируванням, використанням коштів на капітальні видатки.

Дотримання об’єктами контролю фінансово-бюджетної дисципліни є запорукою ефективного та цільового використання фінансових ресурсів.

В час коли держава перебуває фактично у стані війни, ми маємо подвійну відповідальність за виконання повноважень щодо здійснення державного – фінансового контролю за використанням бюджетних коштів та державного майна.

Отже, належне виконання функцій та обов’язків, передбачених чинним законодавством, підрозділами Національної гвардії України, та повноважень органами державного фінансового контролю є запорукою незалежності та цілісностінашої держави.

24.02.15