Місцеві вибори

В краєзнавчому музеї працюватиме виставка «УПА – відповідь нескореного народу»

Виставка «УПА – відповідь нескореного народу»  працюватиме з 14 травня до 24 травня. Вхід вільний.

Фотодокументальна виставка «УПА – відповідь нескореного народу» є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого Державного архіву Служби безпеки України.

Мета виставки - сприяти популяризації історії національно-визвольної боротьби українців, патріотичному вихованню громадян, формуванню національної ідентичності.

Це розповідь про боротьбу повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів.

Експозиція складається з 2-х частин.

8 травня 2017 року з нагоди Дня пам’яті та примирення представили першу частину проекту – «Повстанці проти нацизму», яка розповідає , за допомогою світлин, яких використано понад 200, документів, зокрема з німецьких архівів про антинацистський фронт українських націоналістів; про те, як ОУН включилась у боротьбу з нацистською Німеччиною, за яких умов розгорнула повстанську армію, яким був масштаб її воєнних дій проти окупантів та якими були антиповстанські операції нацистів у відповідь, які втрати понесли націоналісти в цьому протистоянні.

Впродовж семи десятиліть архівні дані про українських повстанців були засекречені. Вільний доступ громадянам до документів КДБ та конфіскованих спецслужбою матеріалів УПА Україна відкрила тільки з 2015 року, але й досі в незалежній Україні внесок українських повстанців у боротьбу Об’єднаних Націй проти агресора залишається маловідомим.

Друга частина виставки «Повстанці проти комунізму» була відкрита 14 жовтня 2017 р., напередодні 75-ї річниці створення УПА.

В ній розкрито збройну боротьбу проти радянського тоталітарного режиму. Зі стендів експозиції можна дізнатися про бойові дії між загонами УПА та частинами військ НКВД-МГБ, анатомію й методи дій підпільної армії, підступні контрповстанські операції радянської держбезпеки, ідеологічне протиборство між націоналістами й комуністами, антикомуністичну співпрацю бандерівців з визвольними рухами сусідніх народів, участь колишніх повстанців у розвалі системи ГУЛАГу й «останніх із могікан», які продовжували боротьбу навіть у 1960-х рр. Унікальні фотографії, розсекречені документи, мапи та інфографіка передають атмосферу безкомпромісної боротьби українських націоналістів за створення Української держави.

Уперше ця виставка показує всі етапи репресій радянської влади проти родин членів ОУН і УПА, які розгорнулися на Західній Україні з лютого 1944 року.

03.05.2018 22:17

Источник: Шосткинська міська рада http://www.shostka-rada.gov.ua/