Оголошення про скликання сесій

Місцеві вибори 2015

Поточні онлайн - голосування та опитування

Державні закупівлі

Державний реєстр виборців

ВСЕ ПРО СУБСИДІЇ

КАЛЕНДАР СВЯТ НА  2017

ПЛАНИ РОБОТИ

ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ 2017

ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНО-
ЕКОНОМІЧНОГО
РОЗВИТКУ МІСТА

ОФІЦІЙНЕ ІНТЕРНЕТ-

ПРЕДСТАВНИЦТВО

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

КАРТА ШОСТКИ

Мінекономрозвитку презентує офіційний портал координації міжнародної допомоги Openaid.gov.ua

Міністерство економічного розвитку і торгівлі створило офіційний портал координації міжнародної допомоги в Україні Openaid.gov.ua. Портал містить найбільшу в Україні базу даних щодо проектів міжнародної допомоги, а також цілу низку інструментів, які будуть цікаві як для донорських організацій, так і для виконавців програм, а також представників ЗМІ.

Головне завдання Openaid.gov.ua – створити web-платформу для взаємодії стейкхолдерів: донорів (іноземні країни, міжнародні організації, ЄС, ОЕСР), бенефіціарів (державні органи виконавчої влади), реципієнтів (державні органи і організації, НУО, приватні компанії, громадяни), виконавців (міжнародні компанії, організації, українські приватні компанії), а також для публічного і прозорого обміну інформацією.

Для зручності використання всі проекти міжнародної допомоги зведено у єдиний каталог, з детальною інформацію про замовника, вартість, виконавця, бенефіціара і актуальний статус проекту. Всі проекти також згруповані за регіонами і за напрямками реформ (наприклад, дерегуляція чи податкова реформа). Це дозволяє не тільки відслідковувати деталі окремого проекту, але й формувати статистичні дані і аналітику. Деякі аналітичні показники, наприклад, кількість проектів по роках та по секторах, вже автоматизовано у вигляді діаграм в окремому розділі сайтів.

Окрім даних про вже зареєстровані проекти, портал Openaid.gov.ua містить дві електронні послуги подачі документів: для реєстрації проектів міжнародної технічної допомоги та для акредитації виконавців (міжнародних організацій). А у розділі події і новини публікуються анонси щодо актуальних заходів та публікацій донорів.

“Для Мінекономрозвитку як координатора технічної допомоги головним пріоритетом є ефективність використання залучених коштів. Тому вкрай важливо забезпечити вільний доступ до величезної кількості інформації про міжнародні проекти”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Він додав, що портал Openaid.gov.ua, з одного боку, забезпечує можливість контролю і моніторингу, а з іншого – значно полегшує доступ до величезної кількості ресурсів, які пропонують нам міжнародні партнери. “Ми вдячні донорськім організаціям, які підтримують реформи в Україні. Зі свого боку ми робимо все можливе, щоб використання ресурсів було максимально ефективним”, - підкреслив Максим Нефьодов.

Зі свого боку директор Департаменту міжнародних програм Мінекономрозвитку Олена Трегуб зазначила, що портал Openaid.gov.ua зводить до мінімуму можливості для корупції завдяки дотриманню високих стандартів прозорості. «Як наслідок, ми очікуємо на зростання довіри до дій Уряду від усіх сторін, залучених до міжнародних проектів», — сказала вона.

Реалізацію проекту було розпочато в січні 2016 року, розповіла керівник проекту Оксана Борисенко. “Ми склали технічне завдання, а Представництво ЄС провело тендер для відбору ІТ компанії. Після численних тестувань і доповнень ми запустили проект в тестовому режимі в жовтні і далі продовжуємо його вдосконалювати. Дякую нашим міжнародним партнерам, колегами з Мінекономрозвитку, волонтерам та розробникам за реалізацію проекту”, - додала вона.

Планується, що наступного року на порталі Openaid.gov.ua з’явиться можливість створення он-лайн кабінетів (державних органів, донорів, організації, які реєструють проекти), шаблон для он-лайн звіту, підписка на оголошення про гранти і тендери, інтегрований інструмент створення веб-сайтів проектів міжнародної допомоги, у вигляді під-сайту Openaid, для можливості доступу до інформації по проекту навіть через декілька років після закінчення проекту тощо.

Розробка порталу Openaid.gov.ua здійснюється виключно за рахунок донорських коштів, без залучення бюджетних коштів .

Довідково.

Міжнародна технічна допомога (МТД) надається Україні на безоплатній та безповоротній основі країнами-донорами та міжнародними організаціями з 1992 року практично в усіх сферах економіки та суспільного життя. В рамках надання Україні міжнародної технічної допомоги співробітництво здійснюється з 13 країнами (укладено міжнародні рамкові угоди), крім того допомогу надають уряди Франції, КНР, Польщі також з Європейським Союзом та понад 20 міжнародними організаціями.

Найбільшими донорами для України були та залишаються Сполучені Штати Америки та Європейський Союз. Іншими донорами є Канада, ФРН, Швеція, Швейцарія, Японія, Туреччина, Данія, а також організації системи ООН, Світовий банк, ЄБРР, ОЕСР. За всі роки співробітництва донорами виділено понад 9 мільярдів доларів США.

Координатором міжнародної технічної допомоги з боку Уряду виступає Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

12.01.2017 11:59

Источник: http://openaid.gov.ua/ http://openaid.gov.ua/