З 1 січня в Україні запрацюють європейські стандарти якості деревини

З 1 січня 2019 року всі українські господарства і підприємства, які використовують у виробництві деревину, працюватимуть за новими національними стандартами.

Про це повідомили у Державному агенстві лісових ресурсів України.

У відомстві зазначили, що нові національні стандарти гармонізовані з європейськими правилами.

“Якщо зараз деревина в Україні розподіляється на три сорти (І, ІІ, ІІІ) та має низку сортиментів (призначення), то з 2019 року буде розподілятися на чотири класи якості (A, B, C, D), як і в європейських країнах”, - повідомили в Держлісагенстві.

Зокрема, затверджені вісім стандартів (ДСТУ EN) класифікації за якістю для хвойних і листяних лісоматеріалів (ялина і ялиця; сосна; модрина та тис; дуб і бук; тополя; ясен, клен та явір), а також класифікації за розмірами для листяних та хвойних порід.

Досі в Україні діють стандарти, розроблені ще до 1992 року. Зважаючи на те, що їх скасують з 1 січня, на заміну мають бути запроваджені європейські стандарти (EN), а в разі їхньої відсутності  – міжнародні (ISO). Нині ж на частину продукції лісогосподарських підприємств не існує ні європейських, ні міжнародних стандартів. Крім того, частина європейських стандартів в Україні не легітимна, а деякі чинні в Україні нормативні документи суперечать один одному.

За інформацією Держлісагенства, наразі також розробляються, уточнюються та затверджуються ще п’ять стандартів та дев’ять Технічних умов.

Підготовлено за матеріалами Державного агенства лісових ресурсів України. Оригінал статті читайте за посиланням.

07.12.2018 15:36

Источник: Євроїнтеграція https://eu-ua.org/novyny?page=4