Верховна Рада запровадила європейські правила маркування продуктів харчування

6 грудня Верховна Рада України ухвалила законопроект №8450 “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів”.

За документ проголосував 231 парламентар.

Законопроект передбачає комплексне врегулювання питань щодо надання споживачам інформації про харчові продукти.

“Ухвалення проекту Закону сприятиме гармонізації законодавства України із законодавством Європейського Союзу та виконанню зобов’язань України в сфері санітарних та фітосанітарних заходів в рамках Угоди (про асоціацію - ред.)”, - йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Документ, зокрема, уніфікує і запроваджує вимоги щодо надання точної, достовірної та зрозумілої для споживача інформації про харчові продукти.

“Основне міркування, що лежить в основі встановлення вимоги щодо надання обов’язкової інформації про харчові продукти, полягає в тому, щоб дати споживачам можливість визначати та належним чином використовувати харчові продукти та робити вибір, який відповідав би їхнім індивідуальним харчовим потребам”, - зазначили автори законопроекту у пояснювальній записці.

Документ має заборонити використовувати неправдиву інформацію щодо властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їхнього споживання, а також приписувати таким товарам лікувальні властивості. Натомість виробники муситимуть надавати повну інформацію про вміст у продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших продуктів, які, можуть викликати алергічні реакції чи непереносимість. Відтак споживачі зможуть зробити свідомий вибір щодо безпечності продуктів, які вони купують.

Проект Закону “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів” розроблено з метою приведення українського законодавства у відповідність до положень Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 1169/2011 від 25 жовтня 2011 р. щодо надання споживачам інформації про харчові продукти, яким вносяться зміни до Регламентів Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 1924/2006 і № 1925/2006 та скасовується Директива Комісії 87/250/ЄEC, Директива Ради 90/496/ЄEC, Директива Комісії 1999/10/ЄC, Директива Європейського Парламенту та Ради 2000/13/ЄC, Директиви Комісії 2002/67/ЄC і 2008/5/ЄC та Регламент Комісії (ЄС) № 608/2004, та інших вимог законодавства ЄС.

Детальніше про Закон читайте за посиланням

06.12.2018 15:36

Источник: Євроїнтеграція https://eu-ua.org/novyny?page=4