Уряд схвалив законопроект щодо захисту прав на об'єкти інтелектуальної власності

5 грудня Кабінет Міністрів України схвалив проект закону щодо захисту та охорони прав на винаходи, корисні моделі, промислові зразки та торговельні марки.

Про це повідомили у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Документ має гармонізувати українське законодавство у сфері охорони прав інтелектуальної власності з європейськими нормами, також створити передумови для активізації винахідницької діяльності та покращити інвестиційний клімат в Україні.

Запропонована законопроектом модель дозволить швидко отримувати патенти на корисні моделі, а також оперативно припиняти активності недобросовісних власників (так званих “троллінгових” патентів). Крім того, проект закону передбачає можливість визнання недійсними прав на корисну модель через звернення до Апеляційної палати при МЕРТ.

У відомстві зазначили, що наразі в Україні існує непропорційне співвідношення між зареєстрованими корисними моделями і винаходами, у порівнянні з високоінноваційними економіками.

“Велика частка виданих без проведення належної експертизи патентів на корисні моделі та відсутність процедур “post-grant opposition” (можливості оскарження виданих патентів) призводить до зловживань правами інтелектуальної власності і слабкого захисту прав добросовісних власників прав”, — зазначили у Мінекономрозвитку.

Проект закону також пропонує перелік об’єктів і технологій, на які не поширюється правова охорона. Такий крок має обмежити зловживання при реєстрації винаходів і корисних моделей, які насправді ними не є.

Водночас документ передбачає можливість подачі заявок на реєстрацію патенту в електронній формі і дозволяє оскаржувати реєстрацію патенту протягом 6 місяців з моменту реєстрації (“post-grant opposition”).

“Законопроект також створює додатковий критерій охороноздатності промислових зразків, а саме її індивідуальний характер (стосується зовнішнього вигляду, форми та структури ліній, комбінації кольорів, текстури матеріалу конкретного виробу або його частини), передбачає правову охорону незареєстрованих промислових зразків, подання заявки на реєстрацію в електронній формі, строк чинності прав - не більше 25 років (наразі - 15 років)”, — підкреслили у Міністерстві.

Підготовлено за матеріалами Міністерства економічного розвиту і торгівлі. Оригінал статті читайте за посиланням

10.12.2018 16:03

Источник: Євроінтреграція https://eu-ua.org/novyny