Україна та ЄС збільшили товарообіг аграрної продукції на понад 7%

З січня до жовтня 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрних та харчових товарів між Україною та країнами Європейського Союзу зріс до 6,9 мільярдів доларів США.

Про це повідомила заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, це на 7,1% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

“Країни ЄС є для України надзвичайно важливими партнерами з точки зору торговельно-економічних відносин в галузі АПК. Динаміка розвитку двосторонньої торгівлі аграрними та харчовими продуктами це підтверджує”, — заявила Ольга Трофімцева.

Від початку року до жовтня Україна експортувала до ЄС товарів аграрної промисловості на 4,7 мільярдів доларів США. Найбільшими імпортерами української продукції стали Нідерланди (865,5 тисяч дол), Іспанія (713,6 тисяч дол), Італія (583,7 тисяч дол.) та Польща (535,3 тисяч дол). Відтак частка ЄС в регіональній структурі українського агроекспорту за 10 місяців 2018 року склала 31,6%.

“Насамперед, йдеться про насіння свиріпи або ріпаку, м’ясо та харчові субпродукти птиці, пшеницю, кукурудзу, овочі бобові сушені, горіхи, кондвироби з цукру, олії зі свиріпи, ріпаку або гірчиці, шоколад та інші продукти”, — зазначила представниця Мінагпрополітики.

Натомість Україна у 2018 році найбільше імпортувала з ЄС тютюн та вироби з нього, шоколад та продукти з какао-бобів, корми для тварин, м'ясо та субпродукти, алкогольну продукцію, вироби із зерна і хлібних злаків тощо. Загальний обсяг імпорту харчових і аграрних товарів з січня до жовтня 2018 року склав 2,2 мільярди доларів.

Підготовлено за матеріалами Міністрества аграрної політики і продовольства України. Оригінал статті читайте за посиланням.

03.12.2018 15:36

Источник: Євроїнтеграція https://eu-ua.org/novyny?page=4