Новини

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня  Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і  привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

 

Торгівля людьми  - це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу,

включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

 

Метою торгівлі людьми може бути:

  • трудова експлуатація;
  • сексуальна експлуатація, використання у проституції та порнобізнесі;
  • примусове жебрацтво;
  • примусове втягнення у злочинну діяльність;
  • примусове вилучення органів;
  • продаж дитини;
  • сурогатне материнство.

 

Однак, не дивлячись на значну кількість інформації стосовно цього явища у засобах масової інформації та підвищення обізнаності серед широкого загалу, багато осіб, які постраждали від торгівлі людьми, не свідомі того, що те, що з ними трапилось є злочином, а вони  -  потерпілими. Вони не знають про можливості захисту своїх прав та інтересів та відшкодування шкоди, завданої їм цим злочином.

 

Поліцейські підрозділу по боротьбі з торгівлею  людьми України упродовж поточного року зареєстровали 189 кримінальних правопорушень за ст. 149 Кримінального кодексу України.  З них 91 випадок  - трудова експлуатація, 69 – сексуальна експлуатація, 25 фактів втягнення у злочинну діяльність, а також по два  факти торгівлі дітьми та сурогатного материнства. У 2019 році поліцейські встановили 159 осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень цієї категорії та повідомили їм про підозру, досудове розслідування завершено у 94 кримінальних провадження.

 

205 громадянам надано статус потерпілих в кримінальних провадженнях, серед них 123 чоловіки, 78 жінок, двоє неповнолітніх та двоє малолітніх. За п’ять місяців 2019року поліцейські викрили  16 організованих груп, які діяли у сфері торгівлі людьми. 15 учасників цих угруповань обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 

Міністерство соціальної політики визначено національними координаторами у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до   своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькі акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.

 

Безкоштовну консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись  на «гарячу лінію» з питань міграції та протидії торгівлі людьми: 0800505501, (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та «527» (безкоштовно з мобільного для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).

 12.07.2019 13:51

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua