Місцеві вибори

Поточні онлайн - голосування та опитування

Верховна Рада постановила відзначити 200-річчя з дня народження Пантелеймона Куліша

Верховна Рада постановила 7 серпня 2019 року відзначити на державному рівні 200-річчя від дня народження Пантелеймона Куліша. За відповідну постанову № 8303 з другого разу проголосували 232 народних депутата.

Зазначається, що 7 серпня виповниться 200 років з дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша.

"Письменник, перекладач, критик, історик, публіцист, фольклорист, мовознавець, громадський діяч, він усе своє життя прагнув прищепити європейські цінності в національну культуру і водночас досліджував та пропагував культурне надбання власного народу. Своєю працею він підніс українське слово на належний йому високий щабель і по праву вважається одним із творців модерної української нації", - йдеться у постанові.

У зв'язку з цим парламент постановив урочисто відзначити річницю від дня народження митця.

Кабміну доручили розробити план заходів щодо підготовки та відзначення пам'ятної дати, а також виділити на це гроші.

Пропонується підтримати видання "Повного зібрання творів" П. Куліша у 35 томах - це робить Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України разом із Українським науковим інститутом Гарвардського університету та Науковим товариством ім. Шевченка в Америці.

На батьківщині митця - у смт Воронежі Шосткинського р-ну Сумської області - пропонується спорудити пам'ятник Кулішеві. А у Києві - створити музей Пантелеймона Куліша.

"Укрпошті" доручили видати серію поштових марок і листівок з цього приводу, а Нацбанку - випустити пам'ятну монету.

Постанова ВРУ набирає чинності з дня її прийняття.

20.06.2018 11:08

Источник: 112.ua https://ua.112.ua/polityka/dokumentalni-filmy-pamiatni-monety-ta-novyi-muzei-rada-postanovyla-vidznachyty-200-richchia-z-dnia-narodzhennia-p-kulisha-450385.html