Звіти

У виконкомі відбулась зустріч міського голови з медичними працівникам вторинної ланки

МОЗ ініціювало і уряд підтримав перерозподіл 731 млн грн на медичну субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам. Ці кошти повинні бути використані на погашення заборгованості із зарплати медикам. У Шостці  медичні працівники  вторинної линки отримали лише 60% за жовтень , а на порозі вже грудень. Головне питання до влади, коли вони побачать свої чесно зароблені кошти?

Міський голова Микола Нога пояснив присутнім, як надходить і розподіляється медична субвенція: «Уряд позавчора розподілив  кошти. На Сумську область виділено 26,1 мільйон гривень, які теж будуть розділені і частина коштів буде направлена нам».  Головний лікарь ЦРЛ Олег Штогрін назвав приблизний термін, коли зарплати з’явиться на банківських рахунках медиків: «Поки Кабмін розприділить на область, потім область на райони  за моїми підрахунками – це тиждень мінімум. Це буде кінець тижня, скільки там буде я не знаю. По заборгованості у нас 1,5 місяця. Є райони в яких заборгованість складає 2,5 до 3-х місяців. Але нам не вистачає великої  суми коштів  в порівнянні з іншими районами». Це в першу чергу залежить від кількості медпрацівників.

Головний лікар також роз’яснив своїм колегам, за яким принципом розподіляється медична субвенція, наголосивши, що багатьом районам не вистачає коштів на заробітну плату до кінця року: «Субвенция приходить не однакова, субвенція була розподілена на початку року на кількість жителів. Вона не однакова для всіх».

Головний лікар процитував відповідь з листування з МОЗ України, де пропонували скоротити штат: «У листі було написано: « Приведіть кількість працюючих у відповідність до кількості виділених медичною субвенцією коштів».

З місця пропонували в першу чергу скоротити штат за рахунок працюючих пенсіонері. На що головний лікар зазначив, що скорочується посада, а не конкретний спеціаліст. А це значить, що під скорочення попадуть в першу чергу саме молоді спеціалісти. В цьому році штат уже зменшився  на 70 чоловік, з них попали під скорочення лише шість, інші звільнились з різних причив, в тому числі і пішли на заслужений відпочинок. Олег Теофілович зазначив, що скорочення штату потрібно робити зважено і відбірково, щоб наш госпітальний округ з центром у Шостці не залишився без вузьких спеціалістів.Міський голова зазначив, що з наступного року принцип фінансування у вторинній ланці медицини, буде, як і вже в реформаваній первинній «гроші йдуть за пацієнтом», тому  зарплата буде залежати від ставлення до пацієнтів.

Міський голова зауважив, що місцева влада не впливає на розподіл субвенції і назвав суму коштів, яка цього року була виділена на медицину з місцевого бюджету – 12,6 мільйона гривень. З цієї суми майже 9 мільйонів пішло на зарплату медикам. Насамкінець розмови міський голова запевнив, що в новий рік медики увійдуть без боргів по зарплаті.

29.11.2019 15:46

Источник: Shostka-news http://shostka-rada.gov.ua