ІІ тур президентських виборів: що таке «НСП»?

Через 10 днів – 21 квітня 2019 року – в Україні відбудеться ІІ тур виборів Президента.

Фахівці юстиції, в межах всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», задля підвищення обізнаності громадян щодо їх виборчих прав та процедур зауважують, що виборці, які не здатні самостійно пересуватися, мають право голосувати не у приміщенні для голосування, а за місцем перебування. Про це у списку виборців повинна бути помітка навпроти вашого прізвища: «НСП» – не здатний самостійно пересуватися.

Як дізнатися, що в списку виборців є відмітка «НСП»?

1. Звернутися до дільничної виборчої комісії за місцем проживання та ознайомитися зі списком виборців.
  2. Звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців. Якщо виборець сам не може, то перевірити такі відомості можуть його рідні, близькі, знайомі, сусіди.

ВАЖЛИВО! У запрошенні на вибори має бути вказано «У зв'язку з наявністю у списку виборців стосовно Вас відмітки про постійну нездатність пересуватися самостійно повідомляємо, що

Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування».

Якщо у списку виборців відсутня помітка «НСП»?

Тоді необхідно  звернутися до дільничної виборчої комісії із:

• заявою;
  • медичною довідкою про стан здоров'я.

Як подати заяву?

Особа, яка тимчасово не здатна пересуватися самостійно, повинна:

• власноручно написати заяву з проханням забезпечити їй голосування за місцем перебування;
  • у заяві зазначити відповідне місце голосування;
  • подати заяву особисто поштою або через інших осіб.

Дільнична виборча комісія за своїм рішенням на підставі поданих документів може включити таку особу до витягу зі списку виборців і надати їй можливість проголосувати за місцем перебування.

УВАГА! Члени дільничної виборчої комісії зобов'язані перевірити факт тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися. У разі непідтвердження комісія має прийняти рішення про відмову надати виборцю можливість голосувати за місцем перебування.

ВАЖЛИВО! Виборці, котрі голосують за місцем перебування, під час голосування зобов'язані допустити у відповідне приміщення:

• членів ДВК;
  • офіційних спостерігачів;
  • кандидатів чи їх довірених осіб;
  • інших осіб, які вправі бути присутніми під час голосування на дільниці.  Інакше таким виборцям не дадуть можливості проголосувати.

15.04.2019 11:16

Источник: Юстиція http://shostka-rada.gov.ua