Про зміни до порядку призначання житлових субсидій

14/05/18

Кабінетом Міністрів України від 27.04.2018 року № 329 прийнято Постанову, якою внесено суттєві зміни до Постанови № 848 щодо Положення про порядок призначення житлових субсидій.

Урядом нашої держави  вирішено:

1) За отриманням житлової субсидії може звернутися особа, яка проживає у житловому приміщенні.

2) Субсидія призначається двічі на рік  на опалювальний та неопалювальний періоди

–   з 16 жовтня-15 квітня;

–   з 1 травня – 30 вересня;

–   на тверде паливо  – призначається на рік.

3) При цьому інформація про доходи  саме з 01.05.2018 року береться за ІІІ-ІV квартали попереднього року (ДФС, ПФ, управління праці – соціальні виплати; про наявність автомобілів та про перетин державного кордону з МВС. Що стосується Пенсійного фонду, то інформацію він надає про розмір пенсії і доходи осіб з фондів соціального страхування  та про сплату  особами єдиного  соціального внеску). Пенсіонерам, які не працюють у дохід  береться розмір  пенсії за останній місяць перед зверненням. До совокупного доходу сімї беруться доходи усіх зареєстрованих осіб та членів їх сімей у тому числі і тих, хто проживає за іншою адресою.

Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку у дохід береться:

для І групи – один розмір мінімальної заробітної плати;

для ІІ групи – дві мінімальні заробітні плати;

для ІІІ групи – три мінімальні заробітні плати.

Субсидія не призначається якщо:

–       члени домогосподарства мають більше ніж 120 м2 квартиру або  більше 200 м2  приватний будинок;

–       член домогосподарства має автомобіль, рік випуску якого не більше 5 років;

–       придбане майно, отримано дарунок або спадок на суму  більше  50 тис. грн.;

–       член домогосподарства без доходів або  отримує  середньомісячний дохід  менше мінімальної заробітної плати ( не сплачують страхові внески);

–       член домогосподарства сумарно більше 60 днів  упродовж  звітного періоду (за який беруться  доходи в обрахунок при призначенні  субсидії) перебував за кордоном;

–       мають заборгованість по оплаті за житлово-комунальні послуги 2 місяці перед зверненням на суму  понад 340 грн.;

–       не сплачують обов’язкову частку платежу упродовж 2 місяців.

Питання,  які вирішуються комісійно:

–         якщо непрацездатна непрацююча особа,  яка має понад соціальну норму житла  (48,87м2)-  призначається на 48,87 м2 + 30%(від соціальної норми)= 63,5м2 (пенсіонери за віком, особи з інвалідністю, особи, які отримують допомогу не маючим права на пенсію)

–       без доходів , але сплачує єдиний соціальний внесок;

–       доходи менше мінімальної заробітної плати (якщо (за них сплачують єдиний соціальний внесок) це доказово, соціальні виплати);

–       внутрішньо переміщені особи;

–       члени сімї, які зареєстровані за різними адресами;

–       зняття з послуг членів сімї;

–       орендарі житла;

–       якщо член домогосподарства  працює за строковим трудовим договором.

–       якщо розділені особові рахунки, але у межах однієї сімї вони не можуть ділитися.

Житлова субсидія призначається, якщо:

1) особа зареєстрована, фактично проживає;

2) користувач послуг навчається за денною формою навчання;

3) перебуває на обліку у центрі зайнятості, не отримує виплат, але у цей період навчається;

4) за рішенням комісії.

При позитивному рішенні комісії  до сукупного доходу домогосподарства беруться доходи:

– студента (стипендія або один прожитковий мінімум);

– два прожиткових мінімуми при оформлені субсидії на тверде паливо;

1. – військового строкової служби – ½ прожиткового мінімуму;

– особи, яка перебуває на обліку у центрі зайнятості з виплатами;

– особи, яка перебуває на обліку у центрі зайнятості, без виплат, але одночасно навчається – один прожитковий мінімум;

– особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах – три прожиткових мінімуми.

Обов’язково необхідно звернутися з 01.05.2018 року з новою заявою і декларацією:

–       внутрішньо переміщеним особам;

–       орендар житла;

–       особи, які зареєстровані, але не проживають (зняті з послуг);

Рекомендуємо звернутися і іншим категоріям:

–       особам, члени сімї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

–       якщо відбулися зміни у складі сімї;

–       якщо змінився статус сімї (одружилися);

–       якщо встановлені лічильники;

–       працевлаштування.

Надання житлових субсидій припиняється за рішенням комісії, якщо:

– надавачі житлово-комунальних послуг відключили послугу;

– член домогосподарства надав недостовірні дані;

– смерть особи;

– переїзд сімї;

– не сплачена домогосподарством за отримані послуги обов’язкова частка платежу більше двох місяців;

– за заявою громадянина.

Перерахунок  житлових субсидій без звернення  громадян здійснюється :

– зміна тарифів;

– початок-закінчення опалювального сезону;

– смерть власника домогосподарства.

Відповідальність за надані недостовірні дані:

Розмір житлової субсидії управлінням знімається з домогосподарства через надавачів послуг з рахунків і повертається до державного бюджету та упродовж наступних півроку особа не має право звертатися за житловою субсидією.

При зверненні за житловими субсидіями необхідно при собі мати оригінали необхідних документів.

Жителі міста звертаються за адресами:

–         вул.Горького, б.4А;

–         вул. Слобідська, б.4.