Звіти

Порядок встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АРК Крим та м. Севастополя»

18 травня  в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар. У рамках відзначення пам’ятного Дня фахівці Шосткинського місцевого центру безоплатної правової допомоги інформують про особливості встановлення факту народження на тимчасово окупованій території Порядок АР Крим та м. Севастополя.

Для встановлення факту народження та проведення державної реєстрації народження, особі необхідно зробити наступні кроки:

1. Звернутися до будь-якого Відділу державної реєстрації актів цивільного стану (далі - ДРАЦС) на підконтрольній Україні території для отримання письмової відмови в проведенні державної реєстрації факту народження. Під час звернення заявник повинен надати працівнику відділу ДРАЦС свідоцтво про народження, видане на тимчасово окупованій території.
  2. Підготувати наступні документи для звернення до суду щодо встановлення факту народження.

Справи про встановлення факту народження розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду

Звертатися необхідно до того суду, який територіально знаходиться там, де і відділ ДРАЦС, що надав відмову.

Якщо заявники (батьки новонародженої дитини) перебувають в офіційному шлюбі, зареєстрованому до початку тимчасової окупації Кримського півострову (до 20 лютого 2014 року),  один з батьків має

надати такі документи:

- письмову відмову відділу ДРАЦС про видачу свідоцтва про народження дитини українського зразка;

- паспорти заявників (батьків) та ІПН (індивідуальний податковий номер);

- свідоцтво про укладення шлюбу заявників (батьків дитини);

- свідоцтво про народження дитини, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

- заяву про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя

Якщо заявники (батьки) уклали шлюб після початку тимчасової окупації Кримського півострова, обидва батьки мають бути присутніми особисто та надати такі документи:

- паспорти заявників (батьків) та ІПН (індивідуальний податковий номер);

- свідоцтво про укладення шлюбу, що видане незаконними органами влади АР Крим та м. Севастополя;

- заяву про встановлення факту народження на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя.

У випадку, якщо шлюб батьків укладено на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя, батько дитини має підтвердити своє батьківство заявою згідно ст. 126 Сімейного кодексу України. Таку заяву необхідно надати до відділу ДРАЦС під час реєстрації народження дитини після отримання відповідного судового рішення.

• Реєстрація факту народження дитини, якій не виповнилося 1 рік, проводиться у день звернення. Якщо дитині більше 1 року, процедура може тривати до 3-х місяців. При цьому заявники (батьки) можуть повернутися до Криму, а після оформлення свідоцтва один з батьків може знову приїхати на підконтрольну територію України для його отримання.

Сплата судового збору за подання заяви до суду не проводиться.

19.05.2020 10:53

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua