Місцеві вибори

ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЇ З ГРУДНЯ 2018 РОКУ

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачено, що у поточному році двічі змінюється прожитковий мінімум. Перше підвищення пенсій на виконання відповідного закону проведено в липні (1435 грн), наступне - з грудня поточного року. Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 01.12.2018 встановлено на рівні 1497 грн.

Перерахунку підлягають мінімальні розміри пенсій, призначені відповідно до статті 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, у жінок –20 років страхового стажу (якщо пенсія призначена до 01.10.2011), та мінімальний розмір пенсії за наявності у чоловіків 35, у жінок – 30 років страхового стажу (якщо пенсія призначена після 01.10.2011) встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Перераховано доплату за понаднормативний стаж (за кожний повний рік понад 25 (35) років для чоловіків та понад 20 (30) років для жінок), яка визначається у відсотках від мінімального розміру пенсії.

Крім того  перераховані пенсії у зв’язку із втратою годувальника відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. З грудня мінімальний розмір пенсії на одного утриманця не може бути меншим за 1497 грн; на двох утриманців – 1796,40 грн (1497 грн х 120%); на трьох і більше утриманців – 2245,5 грн (1497 грн х 150%).

Змінені і мінімальні розміри пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій та особам з інвалідністю із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.   Пенсія за особливі заслуги перед Україною нараховується понад мінімальні пенсійні виплати цим категоріям громадян.

Перерахунку підлягають розміри надбавок та підвищень до пенсій, які визначаються від розміру прожиткового мінімуму, а саме: підвищення ветеранам війни, підвищення жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною, державна соціальна допомога на догляд особам з інвалідністю внаслідок війни.

Також перераховані мінімальні пенсійні виплати особам, які отримують пенсію згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (не менше 1497,00 грн).

З 1 грудня перераховуються пенсії особам, яким присвоєно звання «Почесний донор СРСР» або «Почесний донор України», оскільки надбавка таким громадянам обчислюється в розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір надбавки підвищиться із 177 до 185 грн. 30 коп.

Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Тож суми, на які зростуть пенсійні виплати у кожної особи будуть індивідуальні, а саме залежні від складових пенсійної виплати, які напряму розраховуються від величини прожиткового мінімуму. Результати проведеного перерахунку пенсіонери побачать уже при отриманні пенсії у грудні.

05.12.2018 09:57

Источник: Управління праці та соціального захисту населення http://shostka-rada.gov.ua