Фонд соціального страхування України до міжнародного дня інвалідів

01/12/17

Щорічно 3 грудня в Україні відзначається Міжнародний день інвалідів, цей день має привернути увагу суспільства до життя людей на чию долю випали нелегкі випробування, до їх проблем, до захисту їхньої гідності, прав, благополуччя. Щоденно протягом року ми не повинні забувати, що поруч з нами живуть люди, які потребують особливої допомоги і уваги.

Фонд соціального страхування України опікується особами, які отримали травми на виробництві, на сьогодні на обліку в Шосткинському відділенні перебуває 317 потерпілих, з них: інваліди І групи – 10 осіб, ІІ групи – 23 особи, ІІІ групи – 101 особа, 183 особи яким встановлено стійку втрату професійної працездатності без визначення групи інвалідності.

За 10-ть місяців поточного року в м. Шостці зафіксовано 13 нещасних випадків на виробництві (1 із смертельним наслідком), по кожному випадку проводиться розслідування, якщо в ході розслідування підтверджується, що нещасний випадок пов’язаний з виробництвом, то  Фондом соціального страхування забезпечується   виплата одноразової допомоги в разі стійкої втрати працездатності або смерті потерпілого, здійснюються щомісячні виплати та надаються соціальні послуги з медичної та соціальної реабілітації, а це – лікування в профільних закладах та санаторно-курортне лікування; лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів; забезпечення інвалідів праці необхідними ліками; автомобілями; інвалідними колясками; протезно-ортопедичними виробами тощо. Шосткинським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області на страхові виплати постраждалим використано  4,7 млн. грн., з них: 3,2 млн. грн. щомісячні виплати, 0,1 млн. грн. одноразова допомога, 0,6 млн. грн. виплати членам сім’ї потерпілого, 0,8  млн. грн. витрати на медичну та соціальну допомогу.

Напередодні міжнародного дня інвалідів колектив Шосткинського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області бажає Вам витримки, здоров’я, оптимізму, втілення в життя Ваших мрій. Окремо хочеться подякувати всім хто опікується інвалідами, бо ця підтримка і допомога дійсно є милосердям, людяністю та любов’ю до ближнього.