Місцеві вибори

ПРЕДСТАВНИЦТВО

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

КАРТА ШОСТКИ

28 квітня - День охорони праці!

Відповідно до ст. 3 Конституції України життя та здоров'я людини є найвищими соціальними цінностями. Безпека людини є неодмінною умовою сталого розвитку суспільства.

Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці в Україні відзначається День охорони праці.

Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який світова спільнота відзначає 12 червня.

Для досягнення поставлених цілей, в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до недопущення дитячої праці та популяризації культури безпеки й гігієни праці.

Збереження здоров’я молодого покоління позитивно вплине на розвиток національної економіки.

Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства.

Кожна людина йдучи на роботу очікує отримати достойну винагороду за працю і будує плани на  майбутнє, але …  на жаль не завжди виконання трудових обов’язків є безпечним. За статистичними даними в Україні щороку 400 осіб гинуть на виробництві, майже 5 тисяч отримують травми. За 2017 рік у Сумській області сталось 105 нещасних випадків, з них - 8 із смертельним наслідком. У нашому районі  зафіксовано 13 нещасних випадків (1 із смертельним наслідком). Основні факторинещасних випадків: організаційні, психофізіологічні, технічні.

Переважними причинами травмування в організаційній групі причин є: невиконання вимог інструкцій з охорони праці; порушення правил безпеки руху та невиконання посадових обов'язків. У психофізіологічній групі причин настання нещасних випадків переважають: особиста необережність потерпілого та травмування внаслідок протиправних дій інших осіб. Технічні причини - травмування внаслідок дії рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів.

Щодо молодого покоління, доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов'язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров'я тих, хто їх оточує. У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов'язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення молоді до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо).

Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

Отже, потрібно діяти на випередження - за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи. Збереження здоров'я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.

Шосткинське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області

27.04.2018 09:23

Источник: Шосткинська міська рада http://shostka-rada.gov.ua